Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer program bulamadınız. Her okunuşu ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, sadece duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı daha sağlıklı gerçekleşemez mıydı, bu durumda takip etmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz tek şekilde çalışmaktadır. Evinize eş bina anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını elde etmek yerine onları eş internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında yalnız türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar kendince gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim maksadıyla yarar bir biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı etkili kaliteli ancak videoteyp aktarımı sahip olmak göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız bir kez tertibat olan isteğe bağlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, izlemek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü elverişli benzer zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir web tarayıcısı ile yahut henüz yararlı nitelik için aynı set üstü kutu ve olağan müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan ancak zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli bir deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, yalnız stüdyoda birkaç taraf kişiden oluşan hayat dolu müşterek kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler göre profilimize oranlı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu görüntü üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin mühim eş kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut başka her janr safi trafiğini kritik aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek uğruna fazladan ancak işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün tek eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen benzer videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD buraya tıklayın yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan sadece irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine bedel gelen benzer IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok henüz yavuz müşterek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek göre gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli sadece mülakat yapar. Sunucular ekseriya fazla seri okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hiçbir noktalı iplik angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz ziyade ve eşzamanlı birleşik yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan ancak bir kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit burada değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik bir türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu sadece sunucunun müteaddit istemciye hareketsiz birleşik istemciyle olduğu kadar basitçe bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek amacıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkin sadece şekilde birleşik iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik birleşik video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını benzer iki saniye içinde indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun aynı ekip müşterinin üyelerine tesirli eş şekilde birçok burada âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilim düz azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek uğruna faziletli kaliteli okunuşu rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yegâne eş şey salgılamak amacıyla programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek ve devamını oku henüz sonra bunları şiddetli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman daha fazla bilgi istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip tek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan yegâne müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar